Mutfak Gider Borusu Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Mutfak Giderleri genellikle bulaşık makinesi veya lavabodan giden parçalar yığılması sonrası boruların içlerinde zamanla oluşan yağ tabakası suyun ilk zamanlarda yavaş gitmesine ve ardından tıkanmalar meydana gelmesine neden olmaktadır.

 Lavabo açma Yöntemleri olarak tıkanmaya başlamış gider borularına lavabo açıcı atarak beklemeniz gerekmektedir,çünkü yağların yavaş yavaş çözülmesi gerekir ardından kaynattığınız sıcak suyu lavaboya dökerek çözülen  yağları sıcak su ile iyice atmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfak yağlarının bazen boru içerisinde kalıp olarak dolması sonucu buna kimyasal dahi hiçbir madde etki etmemektedir.Bunun çözümü için özel üretilmiş tıkanıklık açma makineleri ile boru içerisindeki tabakalaşmış yağ ve diğer cisimler temizleyerek borunun tıkalı olan bölgesinin açılması sonrası suyun gittiğini görebilirsiniz.

 

Tıkanmalar genellikle en alt kattaki dairede oluşmaktadır Çünkü üst kattan dökülen yağlar veya diğer yemek artıkları en alt kattaki dairenin yatay bölümüne yapışarak dolması sonucu alt kattaki dairelerin gider borularından su çıkmasına neden olmaktadır.

 

Bu zamana kadar sayısız tıkanıklık işlemi yapmakla birlikte müşteri yağ atmadığımız halde nasıl tıkanıyor gibi sorular karşısında şunu söyleyebiliriz.Zamanla atılan göz görmeyen veya bulaşık makinelerinden giden yağlı su ve parçalar yavaşça yığılırak dolmasına ve tıkanmasına neden olmaktadır. Yağlanma yavaş olduğu için anlaşılması tıkanmaya belirti  vermemesi normaldir.Öyle ki birkaç hafta evde olunmaması dahi yağarın iyice sertleşmesi sonucu donması ile ardından dökülen suyun yavaş veya hiç gitmediğin