Kırmadan Kombi Tesisatında Su basıncı-Kalorifer Kaçağı Onarımı

 

Kırmadan Kalorifer su basınç kaçaklarını giderici ilaçlar ile tesisatınıza zarar vermeden tesisat ısıtma borularınızdaki kaçakları kırmadan kimyasal ilaçlar ile kaçak borunun içerisinde borunun kaynamasına ve su sızıntılarının onarılmasını sağlatmaktadır.Kalorifer Kaçak sızıntıları kombinizin aralıklar ile su eksiltmesi sonucu kombinizin arıza moduna geçmesine neden olacaktır.

Kombi su basıncı 0,9 altına düşmesi sonucu sıcak su vermeyecek ve bu uzun süre devam ettiği sürede ise kombinizin beyin ve pompa gibi birçok yerinde maddi hasar çıkarabilmektedir.Kalorifer kaçak sonucu tesisatınızda ki kaçak bölge ile parke ve duvarlarda nemlenme veya parkelerde su alması sonucu çürüme ve bunun sonucunda kötü kokuların gelmesine neden olacaktır.Kalorifer kaçak problemleri genellikle kış aylarında peteklerin çalışması sonucu ortaya çıkan problemlerdir. Aşırı büyük patlak olan tesisatlarda ise tavsiyemiz kimyasal ilaç yerine cihaz ile bulunup patlak olan bölgenin onarımı tekrar kaynak yapılarak test edilmesidir.

Tesisat kaçağına bir neden olan problem ise kombinize yüksek su basıncı vermeniz ve boruların zamanla petekler çalıştığı vakit ısınıp genleşmesi sonucu ufak ufak başlayan sızıntılar sonucu ortaya çıkmaktadır.Kalorifer kaçağının usta hatası veya borunun  soğuk kaynak yapılması veya kalitesiz malzeme sonucu ortaya çıkan birçok faktörler arasındadır.

İnşaat zamanında boruların ustalar tarafından çimento taşıma arabaları ile üzerinden geçmeleri gibi ezilmeler sonucu zamanla ezik olan bölgelerin su kaçırmasına neden olacaktır.

 

Not: Tekrar genç bir adam olabilseydim, bir bilim adamı ya da akademisyen ya da öğretmen olmaya çalışmaz. Mevcut durumlar dâhilinde bana daha fazla bağımsızlık vermesi ümidiyle tesisatçı ya da seyyar satıcı olmayı seçerdim.”