Su Tesisatçısı Büyükçekmece

Bilince dayalı bir tesisat hizmetini vermek, hem müşteri memnuiyetini hem de yapılan işin özenli olduğunu gösterir. Günlerce süren bir tesisat onarım ve bakımı ya da tespit işlemlerinin kimseye bir yararı yoktur. Bu yüzden akılcı çözümlerin pratik ve etkin çözüm yolları ile mutlaka tesisat hizmetlerinde de sağlaması gerekiyor. Her bir çalışma Büyükçekmece Tesisatçısı tarafından yapılarak, İstanbul’da önemli bir hizmet ağının oluşmasını da sağlamaktadır. 
Pratik İmkanlarla Etkin Tesisat Hizmetlerinde Su Kaçakları
Su kaçak sorunlar, apartmanlarda pek çok kavgaya, eğer gider borusunda meydana gelmişse çok ağır ve pis bir kokuya ya da binanın temellerinin zayıflamasına neden olur. En sıkıntılı tesisat sorunlarından bir tanesi olarakta kayda geçebilir. Fakat sorunun sıkıntı olmasının yanı sıra, çözüm yollarında ilkel yöntem olan, tahmine dayalı kırma işlemi ve günlerce süren çalışmalar, olmaması gereken masraf ve zaman kaybından başka bir durum olmamaktadır. 
Bu yüzden kırmadan su kaçağı bulma hizmetinin sağlanabilmesi gerekiyor;
•    Ekipler, adrese geldikleri bir yapının tesisat sistemini incelemektedirler,
•    Kontroller tamamlandıktan sonra, ultrasonik dinleme cihazı kullanılır. Bu cihaz duvarın yüzeyinden tesisatın bulunduğu noktadaki geçiş güzergahlarına göre bir dinleme yapar. Tesisatçı her bir tesisat yolunu inceler ve kaçağa neden olan boruyu bulur,
•    Kaçak olan boruya müdahale yapılabilmesi için ilgili alanın zorunlu olarak kırılması lazımdır. Fakat bu kırma 10 santimden fazla olmaz ve gerektiği kadar alan yer alır. Diğer türlü tüm duvarın kırılması, fayansların sökülmesi gibi durumlar vardır. Banyo ya da mutfakların günlerce kullanılmaması da bu işin sıkıntısıdır. 
Büyükçekmece Tesisatçısı bu tür bir uğraşa gerek kalmadan, pratik bir şekilde aynı gün kapsamında su kaçağı tespiti hizmetini vererek, sorunu giderebilmektedir.
Peteklerin Temizlenmesi ve Gider Borusu Tıkanıklık Açma Hizmetleri
Isınma sorunları pek çok konut içerisinde ya da işyerlerine meydana gelebilen bir sıkıntıdır. Sebebi için kombiden kaynaklı bir ısı kaybı her zaman değildir. Temelde peteklerdeki ısı kayıpları, peteğin içerisindeki, tortuların ve kireçlerin birikme yapması, katılaşması ve suyun geçiş yolunu kapatması nedeni ile olur. 
Petekleri yerinden sökmeden müdahale yapılmaktadır. Bunun için Büyükçekmece Tesisatçısı çalışması, özel bir petek temizleyen makine ile ortalama 1 saat içerisinde petek temizliği işlemini yapar. Böylece petek ilk günkü gibi ısı verimini etkin şekilde sağlayacak ve gereksiz fatura ödenmesine gerek olmayacaktır.
Bir diğer tesisat hizmetlerinde tıkanma problemleridir. Bu sorun için, kameralar gider borularına yerleştirilir ve ilerletilir. Sonrasında, tıkanma nedenleri incelenir. Belirlenme işleminin ardından, tıkanıklık açan makine devreye girerek ve tespit edilen tüm tıkanma sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.