Su Tesisatçısı Beykoz

Kaliteli bir çalışma prensibi, tesisat hizmetlerinde önemli bir husus olmaktadır. Bunun sebebi ise her bir tesisat sorunun doğru müdahaleler ve profesyonel bir çalışma sayesinde belirli bir döngüde oluşturulması gerektiğidir. Bundan dolayı da Beykoz Tesisatçısı hizmeti dahilinde, modern yöntemler üzerinden bir hizmet sunulur. Var olan tesisat konusu problemler, profesyonel bir çalışma içerisinde, etkin bir çözüme ulaşmaktadır.

Su Kaçaklarının Tespit İşlemleri ve Yapılan Çalışmalar

Su kaçağı, tesisatın iç kısmında borular vasıtasıyla meydana gelen bir sorun olmaktadır. Bu sorunun ortadan kalkması için bir takım çözüm metotları vardır. Bunların bir kısmı yanlış ve artık tercih edilmeyen yöntemler olsa da, bazı yerlerde kullanılarak, büyük masraflara yol açabilmektedir.

Su kaçağı tespiti, bir su kaçağının hangi boru tarafından meydana gelmesi için yapılmalıdır. Bu yol, duvarlar kırılarak tüm tesisatın gün yüzüne çıkması ve alanın inşaat görüntüsüne dönüşmesi ile yapılabilir. Bu yöntemin günümüz koşullarında kullanılmasına gerek yoktur. Çünkü İstanbul bünyesinde Beykoz Tesisatçısı hizmetinde, artık teknolojik imkanlar üzerinden bir düzen sağlanmaktadır.

Su kaçaklarının tespiti için sadece suyun hareket algısı üzerine kurulu olan dinleme cihazları bulunur. Bu cihaz, duvarın arkasındaki tesisat sistemin ulaşır. Tesisatçı kulağına geçirdiği aparatlar ile suyu dinler. Akışkanlığı, damlaması ve hareketine göre bir saptama yapar. Elindeki gösterge üzerinden de bunu takip ederek, kaçağın olduğu alanı bulmaktadır. Böylece kırmadan su kaçağı bulma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olunuyor.

Peteklerin Isınma Sorunlarına Çözüm Yolları

Bir başka tesisat arızaları ya da sıkıntısı peteklerin ısıtmama gündemidir. Bu gündem doğrudan petek bakımı ile ilişkili olduğundan bir peteğin içerisinde oluşan fiziksel katı formların, suyun akışını peteğin iç sisteminde sağlayamamasından gerçekleşmektedir. Eğer ki doğru bir petek bakımları her yıl 1 kez yaptırılırsa, o zaman peteğin içerisinde bir tıkanma olmayacak ve kombi ile arasındaki bağlantı sorunsuz bir şekilde işlem görecektir.

Beykoz Tesisatçısı, peteklerin temizleme işlemleri için özel bir makine kullanır. Bu makine kendi içerisinde peteğe bağlanır ve makinenin içerisine kimyasal eklenir. Su, kimyasal ve makinenin pompa sistemi ile peteğin tüm iç hatları ortalama 40 ile 60 dakikaya kadar temizlenmektedir. Filtreleme özelliği sayesinde oluşan tüm katılaşmış kireç ve tortular temizlenmekte ve suyun geçiş kanalları açılmaktadır.

Peteklerin ısınma sorunlarının en temel sebepleri, kireçlerin ya da diğer maddelerin zaman içerisinde katılaşması ve bir yerlere tutunmasıdır. Bu katılaşma faaliyetini gidermek için teknoloji bir cihazdan yardım almak, ısınma sorununu ortadan kaldıracaktır.