Su Tesisatçısı Ataşehir

İstanbul’da her bölge için tesisat hizmetleri ve bu hizmetin kaliteli bir yapıda verilmesi önemlidir. Bundan dolayı da Ataşehir Tesisatçısı dahilinde de verilen hizmetler, bugün var olan modern imkanların ve cihazların yardımları ile yapılmaktadır. Tecrübe kapsamında da var olan tüm bu düzenler, beklentilerin uygun şekilde düzenlenmesini ve iyi bir açıdan ele alınabilmesi hususunda da önemli oluyor.

Tesisat hizmetlerinde, petek bakımlarından, petek temizleme hizmetlerine, su kaçağı tespitinden, bunların tespiti ve onarımlarına, tıkalı olan gider borularından diğer yaşanabilecek pek çok soruna dair sıkıntılar olabilmektedir. Bundan dolayı da her birine çözüm yolunun bulunabilmesi için verilen hizmetlerin önemi de oldukça etkin olmaktadır.

Ataşehir Tesisatçısının Petek Temizleme Hizmeti

Ev içerisinde ya da işyerlerinde kullanılan petekler, bakımları yapılmadığı zaman bir tür işlev fonksiyonluğunu kaybederler. Bunun sebebi iç tesisat aksamında meydana gelen ve su ile oluşan kireç birikintileri ya da diğer maddelerin kalıntılarıdır. Peteğin içerisinde yaşanan bu tıkanıklıklar, peteklerin doğru bir şekilde ısı vermemesine, kombinin derecesini buna oranla yükseltmenize neden olabiliyor. Böylece hem doğru bir ısınma şekli olmamakla beraber, hem de fazla fatura ödenmiş olunmaktadır.

Petek temizliği hizmeti bu kapsamda devreye girer. Yapılan hizmetin temel içeriğinde;

  • Petekleriniz yerinden çıkarılmaz ya da günlerce bekletilmez,
  • Adresinize gelen tesisat ekipleri, peteklere yerinde müdahale etmektedir,
  • Peteklerin bir tarafından su tutup, diğer taraftan pis suyun çıkması gibi basit bir işlem uygulanmaz,
  • Özel bir filtreleme makinesi bağlanır. Bu makine peteğin iç aksamı içerisinde devir daim yapan ve kalıntıları kendi filtresinde tutarak, temizleme faaliyeti sağlar. Kimyasal, hafif basınçlı su etkisi ve makine pompasıyla birlikte bu sistem düzenli bir şekilde uygulanır,
  • Yaklaşık 30 ile 50 dakika kadar süren bu çalışmanın ardından peteğin içi tamamen temizlenmektedir

Böylece, peteklerdeki temel sorunlar, Ataşehir Tesisatçısı hizmeti kapsamında giderilerek, peteğin eski verimine ulaşması sağlanır. Bu sorunlu olan peteklere yapılarak, kışın ısınma sorunlarının da önüne geçilmiş olunuyor. 

Tesisat Hizmetlerinde Ataşehir Tesisatçısı Kapsamında Diğer Çalışmalar

Cihazların kullanıldığı hizmet alanları sadece petek temizleme alanına geçerli değildir. Bu alanda bir diğer seçenek ise, görünmeyen bir alanda gerçekleşen su kaçakları problemleri oluşturur. Tesisatta meydana gelen su kaçakları için özel dinleme cihazları ve kamera sistemleri kullanılmaktadır.

Ayrıca Ataşehir Tesisatçısı hizmetinde, tıkanan gider boruları, yaşanan taşmalar ve kötü koku durumlarının meydana gelmesi sorunlarına da müdahaleler bulunuyor. Tüm bunlar kırmadan gider açma hizmeti ile kamera ile yapılan keşif ve sonradan özel bir robot ile tıkanıklıkların giderilmesiyle tamamlanmaktadır.