Su Tesisatçısı Adalar

Tesisat hizmetleri, bizler için önemli bir kullanım ağına sahiptir. Temiz suyun kullanılabilmesi ve kullanılan bu suyun tekrar gönderilmesi işlemini sağlamaları bu temel faydaları arasındadır. Aynı zamanda ısınma, sıcak su ve diğer tür hizmet alanlarını da kapsayarak, oldukça önemli hizmet içeriklerine sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Adalar su tesisatçısı hizmeti de tesisata dair pek çok sıkıntıların giderilmesini amaçlamaktadır. Bundan dolayı da tesisat hizmetlerine yakışır bir biçimde modern teknolojinin her bir nimetinden yararlanılarak, kaliteli bir hizmetin sağlandığını söylemek mümkündür.

Adalar Tesisatçısında Su Kaçakları Tespiti

Bir konutun, iş yerinin ya da diğer yaşanabilir alanlarda tesisat sisteminin pek çok önemli detayı bulunmaktadır. Özellikle temiz ve gider borularda meydana gelebilecek bir kaçaklar, bir yapının temel bir açıdan zayıflamasına neden olabiliyor.

  • Su kaçağı tespiti işlemleri bugün teknolojik olanaklardan yararlanılarak yapılmaktadır. Sistemin genel prensip metotlarına bakıldığında;
  • Herhangi bir kırma dökme işlemi olmadan, kaçağın hangi borudan ya da borulardan meydana geldiğini saptamak,
  • Temiz bir iş yapmak ve sadece kaçağın bulunduğu küçük bir alan kırılarak, gerekli onarım işlemlerinin yapılması,
  • Adalar su tesisatçısı, su kaçaklarını tespit ederken, Ultrasonik Dinleme Cihazları ve Termal Kamera sistemleri kullanıyor. Böylece duvarların ya da fayansların arkasında gizli olan tesisat sistemlerinde hangisinda bir su kaçağı olduğu anlaşılabilmektedir.

Bu yüzden her zaman için kırmadan su kaçağı bulma hizmetinden yararlanmak gerekiyor. Çünkü ilkel yöntemler çok fazla zaman alırken, evinizdeki ya da işyerlerindeki duvarların kırılmasına neden olur. Tesisatçı sorunlu olan boruyu buluna kadarda kırma işlemine devam eder. Bu durum her zaman kesin sonuç vermediği gibi, başka bir yerde olan su kaçağının gözden kaçmasına neden olabilmektedir.

Adalar Tesisat Hizmetinde Tıkanıklık Açma

Tesisatın en fazla rastlanılan sorunlardan bir diğeri ise, lavabo, tuvaletler ya da diğer gider boruların tıkanması durumudur. Tıkanma sebepleri, kişinin kullanımına göre olan, klozetlere ya da mutfak lavabolarına atılan çeşitli maddeler, yemek artıkları, çöp olarak düşünülen cisimler olabilmektedir. Tabi bu hizmet içinde Adalar su tesisatçısı çalışmalarında yine teknolojiden destek alınarak yollar izlenmektedir.

Tıkanıklık açma hizmetlerinde, ilk olarak kamera sistemleri kullanılır. Kullanılan bu kamera sistemi, tıkalı olan borunun içerisine yerleştirilir ve boru boyunca ilerletilir. Kameradan tesisatçının elindeki ekrana yansıyan görüntüler ile tüm boruyu tıkayan sebepler tespit edilir. Bunun ardından kamera çıkartılır ve tıkanıklık açan robot yardımı ile boru en iyi şekilde temizlenir.